כניסה > מאמרים וקישורים
כניסה :: מאמרים וקישורים צרו קשר :: מי אני? :: English


המדינה המאוחדת
במדינה המאוחדת יהודים, מוסלמים ונוצרים יחיו ביחד. ש"ס תלך עם החמאס, העבודה עם הפתח, הליכוד עם התנזים, מרצ עם המפלגה הנוצרית-ליברלית ורק"ח כרגיל לבד
מאת - צור שיזף

מדינה פלסטינית היא אסון. אסור לחלק את ארץ ישראל. כישלונה של מדינת ישראל הוא ההוכחה הברורה והפשוטה. אין מקום לשתי מדינות בין הירדן לים. רק מדינה אחת תוכל לפתור בעיות כמו צפיפות אוכלוסייה, מחסור במשאבים כמים שטח ואנרגיה, ותוכל להתמודד עם המדינות שמסביבה.

הציונות טעתה לכל אורך הדרך. 80 שנה של טעויות. היו לציונות ניצחונות גדולים - בחקלאות, בטכנולוגיה, בתעשיות צבאיות ובהיי-טק. אבל באשר למטרה הגדולה שלטובתה קמה הציונות מדובר בכישלון אחד מתמשך: היא אף פעם לא הצליחה ליצור בית וביטחון ליהודי העולם במולדת ההיסטורית. גוויעתה המתאבדת של הציונות הדתית – גוש אמונים והמפד"ל - הם אחת ההוכחות. מפעל ההתיישבות השלומיאלי של 25 השנים האחרונות רק הכין את התשתית למה שצריך לקום בכל חלקי ארץ ישראל: מדינה דמוקרטית חילונית של כל אזרחיה.

הפתרונות הגרועים של שתי מדינות לשני עמים הם פתרונות ציוניים. גם ערפאת הוא ציוני אם הוא רוצה מדינה פלסטינית. יהיר וטיפש לא פחות מברק ושרון, שהם (כמו כולנו, יהודים וערבים) תוצר של חינוך ציוני דפוק. צריך להודות, ויפה שעה אחת קודם, שהציונות, די בדומה לאביה, הקומוניזם הסוציאליסטי, היא ניסוי מעניין, לא כל כך מוצלח, אלים, מתחסד, בור, שביסודו סחיטה רגשית וצינית שסחטו היהודים את שואת יהודי אירופה הלא-ציונים, ושהוביל לכמעט מאה שנים של מלחמה במזרח התיכון. די, מספיק עם השטות הזאת. העתיד הוא ביחד, לא לחוד.

במדינה המאוחדת שצריכה לקום פה יהיו 5 מיליון יהודים ו4.5- מליון ערבים. כמו שלא כל היהודים אותו דבר, כך גם בין הערבים הפלסטינים (מיליון אזרחי מדינת ישראל, 2.5 מיליון תושבי השטחים ומיליון פליטים שיחזרו למדינה המאוחדת) יש כ-3 מיליון מוסלמים וקצת יותר ממיליון וחצי נוצרים. זה אומר שברגע שהסכסוך יהפוך בעצם למאבק פוליטי. ש"ס תלך עם החמאס. מפלגת העבודה עם הפתח, הליכוד עם התנזים, מרצ עם המפלגה הנוצרית הליברלית ורק"ח תישאר כרגיל לבד. אם ישכילו היהודים לקבל את הפלסטינים בלי יוצא מהכלל כאזרחים שווים – יש סיכוי טוב לפתור את הבעיה.

פליטים? מדינת ישראל קלטה כבר מיליון מהגרים. יוקמו להם ערים חדשות בשטחים ובנגב. המדינה המאוחדת תטבע בכסף שיזרום אליה מארצות הברית ומהאיחוד האירופי. אנחנו נשתכר מכמויות הכסף שיזרמו לפה ומהפריחה הכלכלית שתבוא.

דמוגרפיה? ככל שרמת החינוך עולה יורדת הילודה. דור אחד – 25 שנה - והארץ תהיה יציבה דמוגרפית. לא שזה צריך לשנות משהו חוץ מלגזענים.

המנון? הגיע הזמן להחליף את הבכיינות ההונגרית של סמטנה עם המלים של נפתלי הרץ-אימבר במשהו קצבי יותר.

דגל? מה עם הרעיון הישן של הרצל, הדגל עם כוכבי הזהב? שום דבר דתי, שום דבר לאומני, פשוט דגל יפה. שם? יש, ישראל פלסטינה בעברית, פלסטינה אארץ ישראל בערבית. בירה: ירושלים אל-קודס. מדהים, הכל כבר קיים. שפה? עברית וערבית. מטבע? שקל. בית מחוקקים? כנסת בעברית, מג'ליס בערבית. ואפילו כמעט כל האנשים כבר פה. חסרים לא יותר מ- 7-8%.

לא נכנסים למדינה הזאת בלי חוקה. חוקה, שבדומה לחוקה האמריקנית היא המסד הקשוח, היסוד שקובע את מרכיבי הזהות. הכרה כי המקום הזה הוא מולדת היסטורית של היהודים, שההגירה לארץ מותנית בחוקי המדינה, לא בהתעלקות על קבוצה מסוימת. נגמרה שיטת הפרוטקציות הקומוניסטית. והשאר? פוליטיקה.

אנחנו מדינה אחת. מהים ועד הירדן. העתיד הוא מדינה אחת של כולנו. יהודים, מוסלמים ונוצרים, שבשבילם יש נשימה אחת ועתיד אחד.

פורסם ב"Ynet" - דעות, 25 במרץ, 2002
כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט